Małopolska Okręgowa
Izba Inżynierów
Budownictwa w Krakowie

Dzień Budowlanych 2024

Tegoroczna gala zgromadziła kilkaset osób i była doskonałą okazją do tego, by wspólnie zastanowić się nad tym, jak promować zawód i budować świadomość jego znaczenia w społeczeństwie. Była także okazją do tego, by budować wzajemne relacje zarówno prywatne, jak i służbowe między inżynierami. Wydarzenia organizowane przez Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa są okazją do tego, by w kuluarach porozmawiać z osobami, z którymi na co dzień współpracujemy, tak by ta współpraca układała się lepiej, ale przede wszystkim była okazją do tego, by świętować kolejny rok pracy, docenić tych inżynierów z Małopolski, którzy wyróżnili się w tym roku, ale także docenić tych, których praca od wielu lat buduje rangę naszego zawodu.

           

Galę otworzyło wystąpienie przewodniczącego Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Mirosława Boryczko, który zwrócił uwagę na to, jak przy okazji powodzi, znaczenie i rola zawodów związanych z inżynierią budownictwa została uwypuklona w mediach. Pokazywanie znaczenia inżynierów dla funkcjonowania społeczeństwa jest jednym z priorytetów dla Izby i nad tym Izba będzie się skupiała coraz bardziej. Kolejni przemawiający, wicewojewoda Małopolski Ryszard Śmiałek, wiceprezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa profesor Filip Pachla, a także przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, podkreślali znaczenie zawodu inżyniera, wiedzy inżynierskiej oraz zaangażowania środowisk inżynierskich w obliczu powodzi, ale także w obliczu codziennych wyzwań, z jakimi inżynierowie spotykają się na budowach, które są fundamentem rozwoju Małopolski i Polski.

 

Bardzo ważnym punktem programu gali było docenienie osób, które od lat angażują się w budowanie powagi naszego zawodu, ale także w rozwój branży budowlanej. Wicewojewoda Małopolski wręczył Brązowy Krzyż Zasługi pani Joannie Misygar. Następnie wręczono złote odznaki Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, które otrzymali: Tadeusz Rafacz, Andrzej Moroński, Stanisław Butrymowicz i Bartosz Ludomirski. Srebrne odznaki otrzymali: Beata Toporska, Krzysztof Koziński i Marek Baczyński.

         

Wydarzenie, na które wszyscy oczekiwali, było wręczenie tytułów Inżyniera Budownictwa za osiągnięcia w roku ubiegłym, 2023. W kategorii projektowanie nagrodę otrzymał doktor inżynier Przemysław Ruchała za projekt Bramy Oławskiej we Wrocławiu, natomiast w kategorii realizacja nagrodę otrzymał magister inżynier Łukasz Iwanowicz za realizację wiaduktu kolejowego przy Hali Targowej w Krakowie.

Po części oficjalnej nastąpił koncert, w tym roku był on wyjątkowy, ponieważ był połączony z sześćdziesiątym jubileuszem działalności zespołu Skaldowie. Koncert był hołdem dla niedawno zmarłego lidera grupy, ale także okazją do świętowania osiemdziesiątych urodzin współtwórcy tego zespołu. Wiele energii i wzruszeń wywołały znane i lubiane piosenki wśród gości.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w gali, którzy przyczynili się do jej organizacji, i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.
 

Pełna fotorelację z gali można znaleźć pod tym linkiem.

WPROWADZENIE

Tegoroczna edycja zgromadziła kilkaset osób, co świadczy o rosnącej roli tego wydarzenia w branży. Była to doskonała okazja do zastanowienia się nad promocją zawodu i budowania świadomości jego znaczenia w społeczeństwie.
Za nami kolejna gala Dnia Budownictwa, wydarzenie, które odbyło się w sobotę, miało na celu promowanie zawodu zaufania publicznego, jakim jest zawód inżyniera budownictwa. Stąd obecność na gali nie tylko inżynierów, ale także przedstawicieli innych zawodów zaufania publicznego, urzędów i mediów.

Chmura tagów

Relacje

Więcej informacji?

  1. Facebook
  2. Youtube